„Rozwijanie teorii umysłu u osób z autyzmem i zespołem Aspergera”

Zapraszamy na szkolenie

„Rozwijanie teorii umysłu u osób z autyzmem i zespołem Aspergera”

Osoba prowadząca:    dr Joanna Ławicka

Szkolenie skierowane jest do psychologów, pedagogów i terapeutów.

Termin:     13.11.2016

Miejsce:   ul. Barlickiego 16/5 , I piętro , Bielsko-Biała

Większość zjawisk w otoczeniu jest wynikiem działania ludzi i ich relacji z innymi osobami. Zachowanie człowieka jest ściśle powiązane z jego emocjami i myśleniem ? zrozumienie tych skomplikowanych czynników zależy od szeregu kompetencji , które kształtują się już od pierwszych dni życia. W przypadku osób z ASD kompetencje te rozwijają się nieprawidłowo, co utrudnia (a czasem wręcz uniemożliwia) zrozumienie drugiego człowieka, ale przede wszystkim ? samego siebie.

Szkolenie umożliwi uczestnikom poznanie specyfiki myślenia osób z ASD. Ponadto możliwe będzie opracowywanie strategii wspierania ich samoświadomości i wdrażania wsparcia w codziennych sytuacjach.

lawicka

Joanna Ławicka – doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, współtwórca Fundacji Prodeste z Opola, od 2012 roku prezes zarządu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz komputerowych gier edukacyjnych we współpracy z PWN. Prywatnie ? człowiek z pasją, działa na rzecz rozwoju turystyki i kultury, wychowuje trzy córki.

Zgłoszenia : asperger.bielsko@wp.pl