Szkoła dla rodziców

Ruszają zapisy „Szkoły dla rodziców i wychowawców” –

warsztaty  rekomendowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji – placówkę doskonalenia

prowadzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zapraszam na spotkania, których celem jest pomoc rodzicom (ale i wychowawcom) opiekującym się i  wychowującym dzieci w codzienności wypełnionej pracą zawodową i setką innych, ważnych życiowo spraw. Kochamy nasze dzieci, życzymy im jak najlepiej, ale codzienność nas nieraz przerasta i czujemy (częściej lub rzadziej), że nasze relacje z dziećmi nie są takie, jakie chcielibyśmy aby były.  Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji i jest ono dostępne każdemu rodzicowi i wychowawcy. To, co trzeba zrobić – to poświęcić trochę czasu aby przyjrzeć się trudnym sytuacjom i odnaleźć w nich i w sobie inne sposoby reagowania wychowawczego. Zapraszam do wspólnych poszukiwań w gronie osób, których łączy dobro dzieci – swoich lub powierzonych przez rodziców.

Tematy poszczególnych warsztatów Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

– Integracja grupy, wprowadzenie w tematykę warsztatów

– Jak stawiać dzieciom granice, aby mimo to nadal nas kochały

– Jak pomóc dzieciom radzić sobie z trudnymi emocjami (część I)

– Jak pomóc dzieciom radzić sobie z własnymi uczuciami (część II)

– Zachęcanie dzieci do współpracy z nami

– Dlaczego wyciąganie konsekwencji wychowuje a kary ranią

– Rozwiązywanie długotrwałych problemów i konfliktów potrzeb w rodzinie

– Zachęcanie dzieci do samodzielności

– W jakie role wpisane są nasze dzieci i jak je uwolnić od ich grania?

– Jak chwalić aby dziecko było zmotywowane do dalszego rozwoju i miało prawdziwy obraz siebie?

Program jest monitorowany i rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

https://www.ore.edu.pl/category/wydzialy/wydzial-wychowania-i-profilaktyki/szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/

Warsztaty będą miały charakter cykliczny – odbędzie się 10 spotkań, każde z nich potrwa 3 pełne godziny (z jedną przerwą). Zajęcia odbywać się będą regularnie raz w tygodniu – w poniedziałki od 17:00 do 20:00. Zajęcia prowadzone będą w lokalu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi „AS” w Żywcu, ul.Komorowskich 97.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 maja (poniedziałek).

Spotkania poprowadzi Bogdan Ogrodnik, który jest realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Więcej o mnie można przeczytać tutaj: http://pez.org.pl/zespol/

Koszt uczestnictwa wynosi 400 zł/os. oraz 700 zł od pary za cały cykl spotkań. Kwotę tę można rozłożyć na 2 równe raty. Uwaga! Wpłaty należy dokonać (dopiero po pierwszym spotkaniu) na konto fundacji Pracownia Edukacji Żywej BGŻ o/Mikołów 35 2030 0045 1110 0000 0371 7970 z dopiskiem: Szkoła dla Rodziców wiosna 2019. Na pierwsze zajęcia można przyjść niezobowiązująco bez ponoszenia opłat.

Osoby chętne do udziału w warsztatach proszę o zgłoszenie się do 5 maja na adres e-mailowy  bogrodnik.pez@gmail.com z tematem „Szkoła dla rodziców”.

 

Oprócz cyklu zajęć stacjonarnych proponuję przynajmniej jedno wyjście rodzinne w jakiś ciekawy rejon przyrodniczy, gdzie wspólnie z Mają Głowacką (http://pez.org.pl/zespol/) zaproponujemy Państwu rodzinne, aktywne spędzanie czasu w przyrodzie w sposób, który rozwijamy od wielu lat w naszej Fundacji. Wspólne rodzinne wyjście będzie okazją do poznania się rodzin w naturalnym otoczeniu i wielu ciekawych obserwacji dotyczących przebiegu procesów wychowawczych i rozwojowych