Akademia Rodzica

Zapraszamy na Akademię Rodzica :

„CZEGO BRAKUJE NASZYM DZIECIOM ?”

Termin : piątek 19 stycznia 2018,  godzina 17.00

Miejsce: Barlickego 16/5 I pietro , Bielsko-Biała

Tym razem zapraszamy na prezentację propozycji rozwoju ruchowego dedykowaną  naszym dzieciom i młodzieży z autyzmem lub zespołem Asperergera.

 

Rodzicom zaprezentujemy:

Smovey® – dwa pierścienie o prawie eliptycznym kształcie. W każdym z pierścieni mieszczą się cztery kulki. Pierścienie wprawione w ruch wahadłowy powodują przesuwanie się kulek w ich wnętrzu. Cały pierścień zaczyna drgać z częstotliwością ok. 60 Hz, co odpowiada średniej częstotliwości naszego organizmu i częstotliwości naszej Matki Ziemi. Wibracje pierścieni przenoszone są poprzez receptory na dłoniach, kanałami energetycznymi na całe ciało osoby ćwiczącej.

Power walking – techniczny marsz w tempie 7-9 km/h czyli żwawy  połączony z mocną praca barków ramion i rąk (stała pozycja i szeroki zasięg ruchu – od głowy do biodra)

Nordic walking – forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.

Slow jogging – rodzaj treningu biegowego, polegający na truchtaniu wolniejszym niż chodzenie. Stworzona przez japońskiego prof. Tanakę, który przez lata badał wpływ poszczególnych dyscyplin sportowych na samopoczucie i zdrowie.

Wykład i warsztaty prowadzi Katarzyna Daniek.

Katarzyna Daniek, prezes Fundacji Spektrum A, od wielu lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi, posiada certyfikaty we wszystkich prezentowanych powyżej sztukach. Organizuje wyjazdy i prowadzi zajęcia dla dzieci z zespołem Aspergera i autyzmem.

 

Zapisy: asperger.bielsko@wp.pl

kobieta z kijami noridc walking