Cały tydzień warszatów dla dzieci i młodzieży Bielsko-Biała

Warsztaty współfinansowane ze środków Miasta Bielsko-Biała

Wzorem ubiegłych lat, aby przygotować nasze dzieci do roku szkolnego organizujemy zajęcia przez cały ostatni tydzień sierpnia. Zajęcia mają charakter półkolonii, będą to ciekawe warsztaty i trochę ruchu.

Termin warsztatów :  26-30.08.2019
Zajęcia będą w godzinach: 9.00-15.00
Miejsce: ul. Barlickiego 16, Bielsko-Biała i zajęcia w terenie.
Każdy dzień rozpoczną zajęcia z zumby (45 min), a później będą 4 h warsztatów tematycznych z przerwą na obiad.
 Tematy warsztatów:
  1. Dzień z gotowaniem – podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez specjalistę od zdrowego żywienia dzieci i młodzież będą miały okazję przygotować samodzielnie zdrowe przekąski i nieskomplikowane posiłki oraz nauczyć się ich planowania.

  2. Dzień „leśny” – wyprawa do lasu z wizyta w schronisku z pogadanką o faunie i florze Beskidów, połączone z ruchem np. w formie nordic walking/slow jogging,

  3. Dzień ekologiczny – pogadanka o tym co zrobić, by chronić przyrodę w najbliższym otoczeniu, połączona z zajęciami plastycznymi wykorzystującymi materiały z recyklingu.

  4. Dzień filmowy – wizyta w kinie, a następnie zajęcia plastyczne związane z filmem – tworzenie własnych koszulek z filmowymi postaciami.

  5. Dzień muzyczny – zajęcia mające na celu uwrażliwienie na tą formę przekazu artystycznego (muzykoterapia, praca z różnymi instrumentami).

Zgłoszenie: asperger.bielsko@wp.pl

Projekt dla dzieci z Miasta Bielsko-Biała.

Projekt realizowany jest przez Fundację Spektrum Abb_partner